Jerozolima – wspomnienia z pielgrzymki

jerozolima_my

Kiedy z naszej wspólnoty parafialnej wypłynęła propozycja pielgrzymki do Jerozolimy, od razu postanowiłam się na nią zapisać wraz z moim mężem i dziećmi. Na początku podchodzili oni do tego pomysłu bardzo sceptycznie, co i również udzieliło się mi.

jerozolima

Jednak bardzo szybko, praktycznie, natychmiast kiedy tylko zjawiliśmy się w Jerozolimie zmienili oni zdanie. Teraz oni są mi bardzo wdzięczni za tę podróż. Jerozolima na każdym z nas odcisnęła dużo piętno. Mogliśmy zobaczyć w kilka dni wszystkie niezwykłe zabytki, które związane były zarówno z religią chrześcijańską, jak i tych, które dotyczyły wyznawców judaizmu i islamu. Poza tym, pogoda była świetna, i z tego też korzystaliśmy. Jerozolima to moim zdaniem najbardziej atrakcyjne turystyczne miasto świata.

jerozolima2

 

Podróży tam nie wymieniłabym na nic innego. Wszystko, co tylko tam zobaczyłam odcisnęło na mnie ogromne piętno. Moje dzieci również stwierdziły, że wszystko, co tam widziały było po prostu rewelacyjne. Przywieźliśmy z Jerozolimy wiele pamiątek, a do tego wspaniałe zdjęcia. Miasto to było cudowne. Miasto to jest cudowne. Jeżeli tylko jeszcze kiedyś miałabym tylko taką okazję, to chętnie bym się tam wybrała.